Žáci z třebešínské průmyslovky se jako jediní v ČR podívali v přímém přenosu na mořské dno

  • 1 minuta čtení
  • 4 fotografie
Do unikátního mezinárodního vzdělávacího projektu Mission 31 se zapojila Střední průmyslová škola z ulice Na Třebešíně v Praze 10.

Do unikátního mezinárodního vzdělávacího projektu Mission 31 se zapojila Střední průmyslová škola z ulice Na Třebešíně v Praze 10. Její studenti měli jako jediní v České republice možnost spojit se pomocí Skype s francouzským vědcem Fabienem Cousteauem. Ten se momentálně nachází v podmořské laboratoři Aquarius, umístěné asi ve dvacetimetrové hloubce ve vodách u Floridy. Zde se i spolu se svou posádkou pokusí přežít rekordních 31 dní. Spojení třebešínských studentů s Fabienem přímo z podmořské stanice přes půlku zeměkoule proběhlo 16. června 2014 přesně v 13.30 hodin v kinosále střední školy.

Jedním z cílů projektu Mission 31 bylo pokusit se překonat rekord Fabienova dědečka Jacquesa-Yvese Cousteaua, který v roce 1963 strávil v podobné podmořské laboratoři 30 dní. Nicméně plně vybavená laboratoř Aquarius včetně wifi připojení poskytla šestičlenné posádce prostor také na intenzivní podmořský výzkum a rozsáhlou osvětovou činnost. Po celý měsíc posádka Aquariusu uskutečňovala každý den přibližně dva živé rozhovory se školní třídou z celého světa.

Zapojení české školy je tedy úspěchem: třebešínští studenti tak dostali jako jedna z přibližně 60 škol na světě unikátní možnost stát se v reálném čase očitými svědky života podmořské expedice. Během necelého půlhodinového přímého spojení měli studenti možnost nejen „naživo“ nahlédnout do útrob podmořské laboratoře a seznámit se s posádkou, ale také vyslechnout si fakta o vzácném mořském ekosystému. Vše vyvrcholilo živou diskuzí Fabiena se studenty.


Fotogalerie

18. června 2014
18. června 2014