Divadlo Rokoko uvede premiéru Knihy nocí

Městská divadla pražská uvedou v české premiéře inscenaci na motivy cenami ověnčené Knihy nocí od významné současné francouzské spisovatelky Sylvie Germain, která prožila několik let i v Praze. Premiéra knižního zpracování tohoto dramatu se uskuteční 22. června 2024 od 19:00 hodin v divadle Rokoko.

  • 1 minuta čtení
ze zahajovací zkoušky inscenace Kniha nocí
ze zahajovací zkoušky inscenace Kniha nocí Autor: mestskadivadlaprazska.cz

Divadelní zpracování Knihy noci zavede diváka na magicko-realistickou výpravu do tajemné Černozemě, kde povstává rod Pénielů. Mystická cesta po vodě i po zemi nazpátek dějinami, krajinou mlhavých hranic, mýtů a kouzel. Neustále se opakující širá noc předků, kteří se v ní pokolení za pokolením rodí, křičí, milují, bojují, zraňují, uléhají a umlkají. Drama osudem rozervaných životů a lásek. Drama vzdoru a vzpoury, naprostého odevzdání, samoty, sobectví, nepřiznané viny. Drama zločinu, krutého násilí a smíření, drama krajností.

„Román Sylvie Germain fascinuje nepřetržitým proudem imaginace. Magicko-realistická kronika rodu Pénielů je jen jednou z jeho rovin. Skrze ozvuky tradičních mýtů nás konfrontuje s niternými problémy, často velmi temnými světy v každém z nás, dotýká se prastarých otázek, je znejišťující, ale také provokuje k tomu, abychom nahlédli náš svět jinýma očima. Naše zkoušky jsou také svého druhu výpravou do tajemné Černozemě. Skrze zvuk, hudbu, hlas, text, obraz se snažíme zachytit emoci, kterou jsme v předloze pro sebe našli my. Neutichající lidskou vášeň a dojemnost, inspiraci, naději a vůli k porozumění – i porozumění si – skrze metaforu,“ uvedla k inscenaci dramaturgyně projektu Simona Petrů.

Vstupenky na inscenaci Kniha nocí je možné zakoupit na centrální pokladně Městských divadel pražských nebo on-line na webu. Rezervace vstupenek je možná také e-mailem na rezervace@m-d-p.cz nebo na telefonním čísle 222 996 114.

11. června 2024
11. června 2024