Památkáři spouští nový web

S kůží na trh se rozhodli jít pracovníci památkového odboru pražského magistrátu. Na Tři krále spouštějí vlastní internetové stránky, na kterých jim lidé mohou sdělit svůj názor na jejich práci. Současně se také dozvědí řadu novinek z oblasti památkové péče v Praze a uvidí desítky fotografií jedinečných pamětihodností. Nový portál navíc usnadní obyvatelům metropole komunikaci s úředníky.

  • 2 minuty čtení
logo prahy - tiskový servis HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
Odbor Public Relations
Tisková zpráva

 

 

 

Památková péče

 

 

Památkáři spouští nový web

 

S kůží na trh se rozhodli jít pracovníci památkového odboru pražského magistrátu. Na Tři krále spouštějí vlastní internetové stránky (http://magistrat.praha-mesto.cz/pamatky), na kterých jim lidé mohou sdělit svůj názor na jejich práci. Současně se také dozvědí řadu novinek z oblasti památkové péče v Praze a uvidí desítky fotografií jedinečných pamětihodností. Nový portál navíc usnadní obyvatelům metropole komunikaci s úředníky.

„Internetové stránky památkového odboru mají jednoznačně dva cíle, a sice urychlit lidem styk s úředníky a přinášet nové informace. Obyvatelé se jejich prostřednictvím mimo jiné dozvědí, který z úředníků řeší kterou problematiku, co k jejímu vyřízení potřebuje, kam se má obrátit,“ uvedl náměstek pražského primátora Jan Bürgermeister, do jehož kompetence oblast památkové péče spadá.

Nové internetové stránky mají oslovit návštěvníky jak svým vzhledem, tak obsahem. Moderní, dynamický a současně přehledný design by měl stránky odlišit od obvyklých nezáživných úřednických  portálů. V jednotlivých rubrikách se pak lidé dozví aktuality z oblasti památkové péče v Praze, najdou zde informace o grantových řízeních, legislativě, památkovém fondu i fotogalerii. „K dispozici jsou mapy památkově chráněných území, seznam Národních kulturních památek a nemovitých kulturních památek,“ doplnil náměstek Bürgermeister. Samozřejmostí jsou odkazy na stránky Unesca, Národního památkového ústavu nebo Ministerstva kultury ČR.

„Lidé mají možnost stáhnout si, vytisknout nebo vyplnit všechny formuláře doma.  K dispozici jsou různé metodické materiály, informace o důležitých projektech ve městě. Své připomínky a názory může každý památkářům sdělit v diskusním fóru nebo prostřednictvím dotazníku se smajlíky,“ upozornil  ředitel odboru památkové péče Jan Kněžínek.

Bez zajímavosti nejsou ani rubriky památkové hříchy a památkové úspěchy, kde si každý může prohlédnout, jak se který vlastník stará či nestará o svůj objekt, vše s podrobným popisem a fotkami. Pracovníci odboru chtějí na těchto stránkách propagovat výsledky své práce a více popularizovat péči o památky mezi obyvateli hlavního města. Denně se zde může kdokoli zapojit do soutěže o zajímavou knihu, nové podněty pro výuku zde najdou učitelé základních i středních škol.

 

V Praze 5.1.2005

 

 


Ing. Jan Bürgermeister – náměstek primátora hl. m. Prahy

do funkce zvolen 28.11.2002, dříve působil jako starosta městské části Praha 1, působnost v oblasti územního rozvoje, bytové politiky, ochrany památek, spolupráce s vládními organizacemi v oblasti výstavby, reforma veřejné správy se zaměřením na rozdělení působnosti mezi hl. m. Prahou a  městskými   částmi


 

 

 

Denní aktuální informace na http://www.praha-noviny.cz

Za správnost: Eva Petržílková / l. 2578
oddělení Public Relations OPR MHMP
Tel.: 236 002 355
Fax: 236 007 093
E-mail: Tisk@cityofprague.cz

Sídlo: Magistrát hl. m. Prahy, Mariánské nám. 2, 110 01 Praha 1

5. ledna 2005
5. ledna 2005