Zápis z mimořádného zasedání Výboru informatiky a veřejné správy ZHMP, ze dne 17.6. 2009

Termín a místo konání: 17.6. 2009, 13:00 – 14:30, NR 349

 

Přítomni:      - dle příslušné prezenční listiny  

Omluveni:    

Nepřítomni:  

Program: dle pozvánky

 

1.    Strategie budování systému Proxio (systém jednotných registrů, evidencí  a agend)

2.    Diskuse

3.    Různé

 

Předseda výboru JUDr. Homola přivítal účastníky jednání výboru, konstatoval, že výbor je  usnášeníschopný.

Vzhledem k tomu, že nikdo nevznesl žádné připomínky k programu ani materiálům zaslaným k jednání výboru  zahájil jednání výboru.

 

 

Ad 1

-    Strategie budování systému Proxio (systém jednotných registrů, evidencí  a agend)

Ing. Vimr (viz materiály jednání výboru) odprezentoval informaci obsahující rekapitulaci zásadních bodů prezentace z minulého jednání výboru (3.6. 2009)  a informaci o konstrukci vztahu MHMP a MČ v rámci těchto projektů

Ad 2

JUDr. Blažek podpořil prezentovaný projekt a zdůraznil důležitost centralizace a sjednocování procesů výkonu veřejné správy v rámci HMP a podpořil filozofii řešení vztahu MHMP a MČ v projektech Proxio. Požádal o vyjasnění konstrukce závazku MHMP k MČ v případě centrálního zajištění licenčních poplatků a podpory projektů. Zdůraznil důležitost seznámení výboru se všemi finančními náklady do dalších let, které by byly hrazeny z rozpočtu MHMP.  

JUDr. Homola zdůraznil negativní okolnost zpoždění vyjasňování těchto okolností a uvedl, že prezentované principy jsou v souladu se strategií INF MHMP zakotvenou ve strategickém materiálu cesta k ePraze.

JUDr. Blažek zdůraznil nutnost aktualizace pohledu na projekty INF MHMP doplněného o definici postupu, který popíše budoucí řešení zajištění zahájených projektů v případě nedostatku financí v rozpočtu HMP pro tuto oblast. Dále vyjádřil přesvědčení, že řešením bude definice priorit v projektech INF MHMP včetně nastavení strategie pro redukci nákladů.

Ing. Kraus vyjádřil přesvědčení o výrazném významu programu projektů Proxio, popsal rozdíl mezi implementací ekonomických informačních systémů, které jsou výrazně jednodušší, než prezentované úlohy. Dále vysvětlil členění nákladů na pořizovací náklady projektu (včetně licencí) a provozní náklady (včetně licenčních a servisních nákladů)

Pan Pecha, Bc. podpořil filozofii projektů Proxio, vznesl požadavek na popis historie včetně nákladů na projekt od roku 2007 a budoucnosti s předpokladem nákladů MČ na tyto projekty

Mgr. Choděra vznesl dotaz na proveditelnost projektu v modu  outsourcingu a dále vznesl žádost na zpracování finanční analýzy tohoto způsobu zajištění projektů – jako příklad uvedl MČ Praha 5, které téměř celý rozsah informatiky řeší formou outsourcingu.   

Pan Ptáček upozornil na nepřehlednost předkládaných tabulek nákladů a vznesl požadavek na takovou strukturu informace, kterou by bylo možné přenést i mimo půdu „výboru“ a prezentovat tak výsledky projektů veřejnosti

Pan Chvála vznesl dotaz na okolnost nedostatku financí a řešení následné situace v projektech Proxia, které by se zřejmě musely redukovat v souladu s předchozím komentářem JUDr. Blažka

JUDr. Blažek doporučil zahájené projekty udržet v chodu a dodat „výboru“ informace v požadované struktuře s jasně definovanými finančními nároky a jasným popisem přínosů projektů Proxio.

JUDr. Blažek přednesl požadavek na svolání „výboru“ v mimořádném termínu koncem července 2009 s tím, že materiály k projednání musí členové výboru dostat dva týdny před termínem jednání „výboru“.

Pan Pecha Bc. přednesl požadavek na předložení priorit odboru INF v plánovaných projektech a plán na tři roky. nepřesnost v porovnání parametrů nabídky O2 a podkladů PPAS s ohledem na počet umístitelných stojanů pro servery

 

Usnesení :

Výbor neuzavřel usnesení ve věci projektů Proxio

Výbor schvaluje mimořádný termín jednání na 29.7. 2009 od 13.00 a termín pro zaslání podkladů pro jednání do 15.7. 2009

 

 

Zapsal: Ing. Kolbek

Ověřil: Ptáček

JUDr.   Homola, předseda

23. září 2009
23. září 2009