Nová registrace odběru plynu

Hlavní město Praha je prostřednictvím společnosti Pražská plynárenská Holding, a. s.,hlavním akcionářem a. s. Pražská plynárenská (PPAS). Tato společnost proto na našich stránkách slouží jako referenční při popisu životních situací pro občany a podnikatele spojených s dodávkou plynu na území hlavního města. Aktualizovaný seznam dalších společností najdete ZDE.

Nová registrace odběru PPAS probíhá v několika krocích. Pokud chcete zřídit nové odběrné místo (osazením plynoměru, zřízením plynovodní přípojky), vyplňte žádost o připojení k distribuční soustavě on-line, následně budou vystaveny technické podmínky k připojení. Pro další postup se informujte ZDE

Žádost je nutné podávat i při změně příkonu. Např. při výměně plynových zařízení za výkonnější.

Při přechodu k Pražské plynárenské od jiného dodavatele kontaktujte zdarma zákaznickou linku 800 246 810 a postupujte podle kroků doporučených ZDE: Změnu dodavatele za vás provede Pražská plynárenská, a. s., na základě plné moci zcela zdarma. Stačí vyplnit formuláře Návrh – smlouva o sdružených službách dodávky a odběru zemního plynu a Plnou moc na změnu dodavatele – ke stažení ZDE.

Kontaktní místa Pražská plynárenská, a.s.

Zákaznická linka PPAS

Provozní doba: Po–Pá 7.00–19.00

  • Tel.: 840 555 333

Poruchová linka PPAS

Provozní doba: nonstop

  • Tel.: 1239

Zákaznické centrum PPAS

Provozní doba: Po–Čt 9.00–18.00, Pá 9.00–12.00

  • Praha 1, Jungmannova 31
  • Praha 4, U Plynárny 500

Rezervace návštěvy: www.ppas.cz/kontakty/rezervace-navstevy-obchodni-kancelare

Pražská plynárenská, a. s.

12. prosince 2008
29. května 2024